از آن جایی که در شرایط کرونا نیاز مردم به بیمه همچنان ادامه دارد، تجربه اینترنتی شدن در صنعت بیمه هم اتفاق افتاده است. مثلا افرادی که بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه آنها تمام شده و به دنبال تمدید کردن آن هستند و یا افرادی که در چنین شرایطی دچار خسارت شده‌اند و می‌خواهند خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت کنند.بسیاری از کسب‌و‌کارها، فروشگاه‌ها یا مراکز خدماتی، باعث شد تا افراد یا کسب‌و‌کارهای مختلف، خدمات اینترنتی یا غیر حضوری را تجربه کنند.

پرداخت خسارت شخص ثالث در شرایط کرونا

ورود بیماری کرونا به ایران و شیوع گسترده آن باعث شد که یک سری محدودیت‌ها و تغییرات در زندگی روزمره مردم کشورمان ایجاد شود.

پس اگر در شرایط کرونایی موجود، در مورد چگونگی خرید و تمدید بیمه و یا پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و سایر بیمه‌ها سوالی دارید، خواندن این متن به شما کمک خواهد کرد.


پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، حضوری یا اینترنتی؟


همزمان شدن شیوع بیماری کرونا و تعطیلات نوروز و همچنین محدود شدن ساعات کاری شرکت‌های بیمه، باعث شده تا تعداد زیادی از بیمه‌گذاران برای دریافت خسارت دچار مشکل شوند.

البته متاسفانه شرکت‌های بزرگ بیمه در کشور هنوز نتوانسته‌اند خدمات اینترنتی مورد نیاز بیمه‌گذاران را به شکلی درست و کاربردی ارائه کنند. اما هنوز یک راه سریع، آسان و غیر حضوری برای دریافت خسارت وجود دارد و آن هم استفاده از خدمات سیار است.

چگونه بدون مراجعه حضوری، خسارت خود را دریافت کنیم؟

برای استفاده از خدمات پرداخت خسارت سیار در بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، شما بعد از وقوع تصادف و در محل حادثه باید با شماره شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا کارشناس ارزیاب خسارت بیمه در محل مورد نظر حاضر شود.

پرداخت خسارت سیار یکی از امکانات جدیدی است که بسیاری از شرکت‌های بیمه مثل بیمه ایران آن را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

ارزیاب خسارت پس از بررسی مدارک و نوع حادثه، مبلغ خسارت را ارزیابی می‌کند. در صورت توافق دو طرف حادثه در مورد مبلغ خسارت، در اسرع وقت مبلغ مورد نظر به حساب زیان دیده پرداخت خواهد شد.

همچنین بعضی از شرکت‌های بیمه شرایط ویژه‌ای را هم به دلیل بیماری کرونا در نظر گرفته اند. مثلا بیمه سامان تا چند روز بعد از وقوع حادثه هم کارشناس خسارت خود را برای دریافت مدارک و ارزیابی خسارت به محل شما میفرستد تا شما دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشید.

در مورد پرداخت خسارت سیار به این سه نکته توجه کنید:

1) استفاده از پرداخت خسارت سیار، یعنی همان درخواست اعزام کارشناس خسارت، فقط در ساعات اداری انجام می‌شود، نه 24 ساعت شبانه روز.

2) پرداخت خسارت سیار فقط برای خسارت‌های مالی انجام می‌شود، نه خسارت‌های جانی.

3) بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه دانا و بیمه آسیا، هنوز امکان پرداخت خسارت سیار را ندارند. پس برای اطمینان پیدا کردن از این موضوع، بعد از وقوع حادثه فورا با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

4) بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه ایران این امکان را دارند که در صورت پایین بود مبلغ خسارت، چک خسارت را در محل حادثه به زیان دیده پرداخت کنند.

مهلت اعلام خسارت به شرکت بیمه در شرایط کرونا

در بیشتر شرکت‌های بیمه، فرد حداکثر تا 5 روز کاری برای اعلام خسارت به شرکت بیمه فرصت دارد (توجه داشته باشید که تعطیلات رسمی و روزهای جمعه جزو روزهای کاری محسوب نمی‌شوند.)

البته در شرایط کرونایی موجود، بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه ایران، مهلت اعلام خسارت را افزایش داده‌اند تا بیمه‌گذاران با خیال راحت‌تری مراحل دریافت خسارت را انجام دهند.

ساعات کاری شرکت‌های بیمه در شرایط کرونا

از روزهای پایانی سال 98، ساعت کاری شعب شرکت‌های بیمه مانند سایر اداره‌ها کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر هم ساعت کاری تمام شرکت‌های بیمه در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 14 و روزهای پنجشنبه 8 تا 12 است و شعب شرکت‌های بیمه با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، خدمات مورد نیاز را به افراد ارائه می‌دهند.

خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث در شرایط کرونا

همانطور که می‌دانید بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری است و مالکان خودرو اگر به موقع برای خرید یا تمدید آن اقدام نکنند، به جز جریمه مشکلات زیادی هم برایشان به وجود خواهد آمد.

به همین دلیل و با هدف کنترل بیماری کرونا، رئیس بیمه مرکزی اعلام کرده است که تمام بیمه‌گذاران می‌توانند به صورت اینترنتی برای خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث خود اقدام کنند.

بهترین بیمه شخص ثالث ایران

همچنین بیمه مرکزی برای کسانی که امکان خرید آنلاین بیمه را ندارند و بیمه‌نامه ثالث آن‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ منقضی می‌شود، شرایط خاصی را در نظر گرفته است. به این صورت که شرکت‌های بیمه باید بیمه‌نامه این گروه از افراد را به صورت خودکار تمدید کنند و این موضوع را به اطلاع بیمه‌گذار برسانند. بیمه‌گذار‌ها هم باید حداکثر تا 15 اردیبهشت با شرکت بیمه تسویه‌حساب کنند و بیمه‌نامه را تحویل بگیرند.

این همه چیز درباره پرداخت خسارت شخص ثالث در شرایط کرونا بودصدور یا تمدید بیمه در 24 ساعت شبانه روز

به راحتی می توانید از طریق ارسال پیام به سامانه هوشمند توبیمه و همچنین تماس با مرکز تماس توبیمه و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان این مجموعه نسبت به صدور و یا تمدید بیمه نامه خود اقدام نمایید.

توبیمه نماینده ممتاز بیمه ایران در غرب تهران با کد نمایندگی 4465 با 20 سال سابقه مستمر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد