بیمه مسئولیت مدنی آسانسور بیمه ایران

بیمه مسئولیت مدنی آسانسور بیمه ایران

بیمه مسئولیت مدنی آسانسور بیمه ایران – تعرفه ها، شرایط و مدارک موردنیاز

 

بیمه مسئولیت مدنی آسانسور بیمه ایران، بیمه‌ای است که غرامت فوت و نقص­ عضو استفاده ­کنندگان از آسانسور را در صورت وقوع هرگونه حادثه‌ای جبران می‌کند.

این بیمه هزینه خسارات احتمالی از قبیل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. نیاز به این بیمه ­­نامه در تمامی ساختمان‌های تجاری و مسکونی احساس می­شود تا در زمان بروز حادثه، تمامی مالکین آسانسورها بتوانند گوشه‌ای از خسارت به وجود آمده را با پرداخت حق بیمه ناچیز جبران کنند.

مدت زمان بیمه‌نامه با توافق بیمه‌گذار و بیمه‌گر مشخص می‌شود. تعهدات موجود در بیمه‌نامه از ساعت ۲۴ تاریخ شروع بیمه­نامه تا ساعت ۲۴ روز انقضا بیمه­ نامه، اعتبار دارد.

نحوه پرداخت بیمه آسانسور بیمه ایران

شرایط و تسهیلات این بیمه به این صورت است که بیمه‌گذار می‌تواند حق بیمه را از سه طریق به شرح ذیل پرداخت کند:

 1. چک: چک در وجه شرکت بیمه ایران صادر شود.
 2. واریز نقدی به بانک (فیش بانکی)
 3. اقساط: در این حالت، ۳۰ تا ۴۰ درصد حق بیمه به صورت پیش پرداخت و مابقی آن در ۲ الی ۳ قسط پرداخت دریافت می­شود. (چک در وجه شرکت بیمه ایران صادر می‌شود)

در صورت پرداخت از طریق چک، به ازای هر چک یک «قبض رسید» به بیمه‌گذار تحویل داده می‌شود.

برای دریافت خسارت در هنگام بروز حادثه، بیمه‌گذار موظف است ظرف حداکثر ۵ روز پس از وقوع حادثه، مراتب را به صورت کتبی به شرکت بیمه کننده اطلاع دهد تا کارهای تشکیل پرونده خسارت به جریان افتاده و میزان خسارت برآورد گردد. پس از اعلام حادثه، کارشناسی توسط مسئولیت خسارت انجام گرفته و سایر مدارک درخواستی مورد نیاز جهت تکمیل و پرداخت خسارت به بیمه ­گذار اعلام می­گردد.

بنابراین تاکید می­گردد که پس از بروز حادثه، قبل از جمع آوری مدارک و برهم زدن مکان خسارت دیده، ابتدا به شکل مکتوب اعلام خسارت انجام گرفته و پس از آن عملیات جمع‌آوری مدارک صورت پذیرد.

مراحل لازم جهت تشکیل پرونده و دریافت خسارت از بیمه:

 1. بیمه‌گذار نامه کتبی اعلام خسارت را به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های مسئولیت تحویل می‌دهد.
 2. مدارک مورد نیاز توسط کارشناس اداره خسارت در زمان بازدید و یا بعد از بازدید طی نامه‌ای به اطلاع بیمه‌گذار رسانده می‌شود.
 3. بیمه‌گذار مدارک لازم را به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های مسئولیت تحویل می‌دهد.
 4. خسارت براساس مدارکی که تحویل داده شده است، در اداره خسارت برآورد شده  و در فرم «خلاصه مشخصات پرونده بیمه‌های مسئولیت مدنی» ثبت می­گردد.
 5. قسمت اطلاعات اولیه فرم «استعلام پرداخت حق بیمه» توسط کارشناس اداره خسارت بیمه‌نامه‌های مسئولیت تکمیل می‌شود و فرم به بیمه‌گذار تحویل داده می‌شود.
 6. پس از مراجعه بیمه‌گذار به اداره کل حسابداری و آمار و تحویل فرم «استعلام پرداخت حق بیمه»، فرم تکمیل شده استعلام حق بیمه‌های پرداختی‌اش را دریافت می‌کند.
 7. خسارت قابل پرداخت براساس اطلاعات مندرج در فرم «خلاصه مشخصات پرونده بیمه‌های مسئولیت مدنی» و نیز اطلاعات پرداخت‌های قبلی، در سیستم اطلاعاتی محاسبه می‌شود.
 8. حواله پرداخت خسارت در چند نسخه صادر و مهر و امضا می‌شود. در صورتی که بیمه‌گذار بخواهد حواله پرداخت خسارت را تحویل بگیرد، باید گواهی محضری مبنی بر پرداخت خسارت به بیمه‌شده (خسارت دیده) را ارائه کند.
 9. دو برگ از حواله صادر شده و نیز فرم «رسید دریافت وجه» به بیمه‌گذار یا بیمه‌شده یا نماینده قانونی بیمه‌شده تحویل داده می‌شود تا با ارائه آن به اداره کل حسابداری و آمار، چک خسارت خود را دریافت نماید.

مدارک مورد نیازی که می بایست توسط بیمه­ گذار، نمایندگان بیمه­ گذار و یا بیمه شده تهیه گردد

در صورتی که در این حادثه، فوت رخ نداده باشد:

 1. صورت‌حساب بیمارستان
 2. قبوض پرداختی
 3. شرح عمل جراحی
 4. خلاصه پرونده بیمارستان
 5. شناسنامه و کپی شناسنامه مصدوم
 6. کارت ملی و کپی کارت ملی مصدوم
 7. فرم «گواهی پزشک معالج» تکمیل شده
 8. مدرک تایید کننده سمت فرد در مکان مذکور

همچنین با بیمه ­شده به طور شفاهی به منظور مراجعه به پزشک بیمه جهت انجام معاینات هماهنگ می­شود. بعد از معاینه، پزشک معالج میزان نقص بیمه شونده را به صورت یک نامه به کارشناس اداره خسارت اطلاع می‌دهد.

در صورتی که حادثه دچار تلفات جانی شده باشد:

 1. کپی برابر اصل گواهی فوت
 2. کپی برابر اصل شناسنامه باطل شده
 3. کپی برابر اصل گزارش نیروی انتظامی
 4. کپی برابر اصل بازپرس کار و امور اجتماعی
 5. کپی برابر اصل گزارش پزشکی قانونی (معاینه جسد)
 6. کپی برابر اصل گواهی حصر وراثت
 7. مدرک تایید کننده سمت فرد در مکان مذکور

ازکی بیمه آسانسور بخریم؟

برای خریداری بیمه اسانسور بیمه ایران میتوانید به سایت تو و بیمه مراجعه کرده و نسبت به خرید آن اقدام نمایید و یا در صورت نیاز به مشاوره و خرید تلفنی بیمه ­نامه مسئولیت مدنی آسانسور بیمه ایران ، می­توانید با شماره­ ۰۲۱۴۴۳۶۲۹۷۱ تماس بگیرید و از راهنمایی و مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ­مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *